Navigovat do servisuNový Jičín, Malé náměstí 2170/2Telefon+420 605 271 580 E-mailadsservis@centrum.cz Otevírací dobaPo - Čt: 7:00 - 17:00 Pá: 7:00 - 16:00 So: dle domluvy
Profesionální servis klimatizace

Profesionální servis klimatizace

Odborníci z Bosch Car Service vám rádi zkontrolují systém klimatizace a nezávislé topení tak, aby bylo vždy dosaženo příjemné teploty uvnitř vozidla a aby se zabránilo vniku pylu a nepříjemných pachů.

  • Odvodnění systému a doplnění chladicí kapaliny a oleje kompresoru
  • Test netěsnosti
  • Zkouška tlaku a funkčnosti
  • Výměna kabinového filtru

Kontaktujte nás

Servis klimatizací vozidel, jejich opravy, čištění a plnění je dlouholetou specializací našeho servisního centra. Klimatizace jsou dnes již běžnou součástí moderních vozidel, ale ze strany jejich uživatelů stále velmi opomíjenou v její údržbě. Tak jako motor potřebuje pro svůj výkon a dlouhou životnost kvalitní olej s pravidelným výměnným intervalem, tak i klimatizace má své chladící médium, jehož součástí je speciální olej pro mazání především kompresoru klimatizace a v případě třeba jen malé netěsnosti ( povolena hranice netěsnosti je 10 % z celkového objemu náplně za rok ) se ztrácí s chladícím médiem také olej, na jejímž konci je nejen nefunkční klimatizace, ale zároveň drahá oprava spočívající většinou ve výměně kompresoru klimatizace, zjištění a odstranění netěsnosti a naplnění klimatizace novým chladivem a olejem.

K těmto základním mediím klimatizace naše firma standardně přidává kontrastní látku, která nejen zlepšuje mazací vlastnosti oleje klimatizace, ale především slouží pro vyhledání případných netěsností klimatizace a zlevňuje případnou diagnostiku netěsnosti systému tím, že se nemusí celý systém znovu odsávat a plnit potřebnou kontrastní látkou. Důležitým servisním úkonem je provádění dezinfekce – čištění výparníku klimatizace a průduchů ventilace, které se díky častým teplotním rozdílům stávají místem, na kterém se tvoří a usazují různé bakterie a plísně, které jsou proudem vzduchu vháněny přímo do prostoru posádky vozidla. Toto může mít velmi nepříznivý vliv zvláště pro osoby se sníženou imunitou a alergiky. K údržbě patří také pravidelná výměna kabinového filtru, která bývá rovněž opomíjena.

Vždy optimální klima ve vozidle

Klimatizace se stala nedílnou součástí většiny moderních automobilů a je zapotřebí její pravidelná údržba za účelem dlouhodobé životnosti. Pokud klimatizační systém není řádně vyčištěn, tak se kromě ztráty chladicí kapaliny mohou také vytvářet bakterie a plísně, a tím mohou v kabině vozidla vznikat nepříjemné zápachy, Kromě toho je nutné vysoušeč nejpozději po dvou letech vyměnit. Od odborníků v autoservisech sítě Bosch Car Service lze očekávat profesionální údržbu systému klimatizace a zároveň kontrolu nezávislého topení. Abyste si mohli vždy nastavit požadovanou teplotu ve voze - ať už mrzne, nebo je horko.

Pravidelná kontrola je zásadní

Vozidla se systémem klimatizace by měla projít kontrolou alespoň jednou ročně, a to ve specializovaném autoservisu. V neposlední řadě proto, že systém každý rok ztrácí 8 % chladiva. Je rovněž důležité zkontrolovat stav opotřebení nejdůležitějšího dílu – vysoušeče. Je zodpovědný za odstranění vlhkosti z cirkulujícího chladiva a snížení mechanického opotřebení. Podobně jako filtr motorového olej, má i vysoušeč pouze omezenou životnost. Nejlepší čas na údržbu klimatizace v našem autoservisu je časně z jara, než se výrazně oteplí a pyl začne obtěžovat alergiky.

Věnujte pozornost čistotě

Zápachy ze systému klimatizace jsou způsobeny bakteriemi a plísněmi. Vypnutím systému pět minut před dojezdem do cíle lze tomuto jevu předejít. Protože není nasáván žádný vzduch, je stěží možné, aby v systému zůstávala vlhkost. Ale nejlepším řešením pro vaši klimatizaci je její vyčištění a důkladné odstranění všech bakterií a nečistot. Výhoda: Žádné nepříjemné pachy a zaručené optimální čištění venkovního vzduchu - což je důležité zejména pro alergiky.

Naši experti doporučují

Naši experti doporučují

Klimatizaci vašeho vozu doporučujeme používat celoročně. Nejlepší je nechat běžet systém každý měsíc po dobu nejméně 10 minut, aby se utěsnila těsnění, a tak se zabránilo úniku chladiva. Pravidelným provozem lze také eliminovat nepříjemné pachy vznikající jako výsledek vlhkosti ve filtru nebo z nashromážděných bakterií.

Je ještě něco, co byste chtěli vědět ?

Kontaktujte nás

Souhlasím, aby společnost Dušan Hopp, Auto Díly Servis s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů